Úvod Ubytování Zájezdy Tipy na výlety Podmínky Kontakt
 

Děčín - Hřensko

Turistická cesta vede po značené červené, je dlouhá cca 18 km a i se zastávkou a s několika vyhlídkami se dá projít za 5-6 hodin velmi pohodovou chůzí.

Cesta začíná v Děčíně kousek za nemocnicí v malém parčíku. Po krátkém stoupání se dostanete na první vyhlídku - Stoličná Hora s hezkým výhledem na město Děčín a dále na Sněžnickou vyhlídku a vyhlídku Labská Stráž s hezkými pohledy do údolí řeky Labe. Krátce poté vyjdeme kolem silnice a znovu zajdeme do lesa. Je zde asi jediné trochu záludné místo procházky - u hřbitova - cestička vede vlevo podél hřbitova - značka není příliš vidět. Další vyhlídka nás čeká po cca 2 km cesty - Růžová vyhlídka, vede k ní krátká odbočka. Následuje delší úsek po lesní cestičce, který si užijí příznivci romantických procházek. Z lesa vyjdeme na louku před vesničkou Labská stráň. Zde se můžeme rozhodnout, jestli se dojdeme podívat na vyhlídku Belvedér - krásný pohled do údolí Labe a možnost občerstvení v restauraci i na zahrádce. Cesta pokračuje přes vesničku Labská stráň za kterou zahneme vlevo a znovu zajdeme do lesa - bude scházet do údolí Suché Kamenice. Cesta údolím je asi 2 km dlouhá a vede mezi hezkými skalními útvary. Vyjdeme přímo na hlavní silnici Děčín - Hřensko asi 1,5 km před Hřenskem - cílem cesty. Naštěstí je na okraji silnice chodníček, takže poslední část projdeme bezpečně podél silnice do Hřenska.

Začátek cesty naleznete asi nejjednodušeji, pokud se budete ptát na nemocnici a při příchodu k ní se dáte mírně vlevo (půjdete "pod nemocnicí").

Děčín
Děčín - pohled
Vyhlídka Belvedér
Vyhlídka Belvedér
Údolí Suché Kamenice
Údolí Suché Kamenice
foto a text JN

Hřensko - Děčínsko

Za návštěvu jistě stojí tato největší přírodní pískovcová brána v Evropě. Její šířka je 26 m a vysoká je 16 metrů. K bráně se dostanete z Hřenska soutěskami, které se vinou v krásných přírodních podmínkách. Jsou obklopeny z jedné strany skalními stěnami a z druhé strany šumící řekou Kamenicí, která v každém z vás probudí romantickou duši. Z okolních vyhlídek je ovšem možnost pohlédnout do okolí.

Hřensko

Tip z kalendáře Turistická nej Čech a Moravy 2014
Pravčická brána
Pravčická bránahttp://www.rekreace.jannemec.com/tips/196_hrensko.jpg
Latitude: 50°46'58.6848''N Longitude: 14°13'34.2084''E

Národním parkem na kole. okres Děčín

Celý kraj je vskutku jedinečný a skýtá nepřeberné množství výletů, vyhlídek, přírodních zákoutí, malebných skupinek lidové architektury — např. v Jetřichovicích a Krásné Lípě, ale také horolezeckých a cyklistických terénů Doporučujeme okruh vedoucí ze Studeného do Lipnice, následně dolů ke Studenému potoku, pokračujte k soutoku s Chřibskou Kamenicí a nádhernou přírodní rezervací Pavlino údolí ke koupališti v Jetřichovicích.

Tip z kalendáře Křížem Krážem ČR 2016 - Helma 365
Pravčická brána. NP České Švýcarsko
Pravčická brána. NP České Švýcarskohttp://www.rekreace.jannemec.com/tips/196_pravcicka_brana.jpg
Latitude: 50°46'58.6848''N Longitude: 14°13'34.2084''E
Šťastnou cestu přeje Vlk  

5 nejbližších tipů

 1. zámek Děčín - vzdálenost: 1.3 km
 2. rozhled Pastýřská Stěna - vzdálenost: 1.6 km
 3. Sokolí Vrch - rozhledna - vzdálenost: 3.2 km
 4. Rozhledna Velký Chlum - vzdálenost: 3.9 km
 5. skalní vyhlídka Belvedér - vzdálenost: 7.4 km

5 nejbližších ubytovacích zařízení

 1. Penzion Albena (penzion) - vzdálenost: 16.9 km
 2. Privát- byt v cyklostatku,Chodeč (private) - vzdálenost: 45.7 km
 3. Pension "Myslivna" Kokořín (penzion) - vzdálenost: 46.0 km
 4. autokemp - ubytovna SK Mšeno (kemp) - vzdálenost: 48.8 km
 5. Hotel Oldřichův Dub (hotel) - vzdálenost: 51.6 km
GPS poloha
 1. ,
  Klikněte na mapu pro přenesení polohy..


50°46'58.6848''N 14°13'34.2084''E GeoURL