Úvod Ubytování Zájezdy Tipy na výlety Podmínky Kontakt
 

náměstí Navona, fontana di Trevi, Španělské schody

Španělské schody - jeden ze symbolů říma - stále plné turistů v dení i noční dobu. Nepříjemností jsou "obchodníci" vnucující Vám kdeco nejprve zdarma, ale pokud si věc vezmete, okamžitě něco chtějí a to velmi dotěrně a nepříjemně - takže doporučuji pohled pokerového hráče a "No, thank you." zopakovat několikrát se zvyšujícím se hlasem - po třetím opakování odcházejí. Pokud nevydržíte, může se vám stát, že koupíte povadlou růžičku za 20 Euro (byl jsem svědkem), která zvadne ještě dřív než jí donesete do hotelu. Schody byly postaveny papežem jako ukázka Francii, že zde vládne Vatikán a nikoliv světská moc. Od schodů je to k fontáně Di Trevi tak 400m a pokud půjdete "podle davu" máte jistotu, že nezabloudíte. Samotná fontána je zajímavá hlavně výzdobou na domu za ní - přesně zapadá do architektury antického Říma a do jeho stylu. Nečekejte veliké vodotrysky, ale spíše malebnou, byť širokou fontánu plnou turistů, kteří chtějí fotku u této nejslavnější Římské fontány. Za zmínku ještě stojí fontána želví (delle Tartarughe), která je jižně - nedaleko Fora Romana a je možná zajímavější co do historie i provedení. A stojí na velmi romantickém a malém náměstíčku, kde máte šanci posedět bez davu turistů.

A konečně kolem Pantheonu dojdeme na náměstí Navona - Římský staromák plný umělců, prodejců a obklopen barokními budovami. Dejte si v okolí kávu a poseďte v samém centru Říma v malebných a křivolakých uličkách, které jsou kolem tohoto náměstí. A nezapomeňte ani ochutnat pravou italskou ... zmrzlinu.

Podrobnosti naleznete na wiki.

Asi bych doporučil vystoupit na metru stanice Spagna - přímo u Španělských schodů a kolem fontány Di Trevi (šipky minout nemůžete) pokračovat na východ směrem k náměstí Navona kolem Pantheonu.

náměstí Navona
Pantheon - jednoduchá krása
Želví fontána
želví fontána
Španělské schody
Španělské schody
fontana Di Trevi
fontana Di Trevi
foto a text JN
Šťastnou cestu přeje Vlk  

5 nejbližších tipů

 1. Pantheon - jednoduchá krása - vzdálenost: 0.3 km
 2. Andělský hrad - sídlo papeže - vzdálenost: 0.7 km
 3. vyhlídky Pincio a Gianicolo - vzdálenost: 1.5 km
 4. Roman Forum - sídlo starého Říma - vzdálenost: 1.6 km
 5. Vatikán, kostel sv. Petra, Sixtínská kaple - vzdálenost: 1.7 km

5 nejbližších ubytovacích zařízení

 1. Pension Rozálie (penzion) - vzdálenost: 764.8 km
 2. Hotýlek Belvedér (hotel) - vzdálenost: 765.5 km
 3. Pension Šejko (penzion) - vzdálenost: 773.0 km
 4. B.ADEN Pension (penzion) - vzdálenost: 782.4 km
 5. Hotel Spirit (hotel) - vzdálenost: 784.4 km
GPS poloha
 1. ,
  Klikněte na mapu pro přenesení polohy..


41°53'57.3684''N 12°28'23.0016''E GeoURL