Úvod Ubytování Zájezdy Tipy na výlety Podmínky Kontakt
 

Vídeň - město Habsburků

Jedno z hlavních měst, které je pro nás velmi blízko a zároveň je s naší historií úzce spojeno - vždyť ještě před sto lety se odtud vládlo Čechám. To je Vídeň - město valčíků, noblesy a úředníků. Každý návštěvník asi ocení čistou funkcionalistickou architekturu v centru města - až na výjimky se Vídeň vyvarovala moderních staveb uprostřed historického jádra, takže vedle chrámu nenarazíte na moderní budovy. Výjimkou je zrcadlový dům přímo naproti chrámu sv. Štěpána - v tomto případě bych ale přimhouřil oko, stavba na mě nepůsobila nijak rušivě. Chrámem sv. Štěpána doporučuji začít svojí procházku Vídní - z jeho věže (73m vyhlídka, 137m celá věž) je krásný pohled na centrum Vídně. Uvidíte i nápis "Ich fergebe dir" a přečtete si o jeho vzniku - rozhodně poučné.

Další zastávkou by asi měla být Korutantská třída - nejstarší obchodní ulice Vídně - kdo ve Vídni něco znamená, má zde svůj obchod - na druhou stranu od centra je zajímavý Vídeňský Bermudský trojúhelník - oblast kaváren, vináren a klubů. Pokud mohu doporučit, zajděte si sem k večeru na Vídeňskou kávu a zákusek - posezení je příjemné a obsluha většinou milá.

Zcela jiným druhem zajímavosti je zámek Belveder - sídlo Evžena Savojského - krásná stavba s ještě hezčími zahradami, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Budete-li procházet městem určitě projdete i kolem krásné radnice - nejhezčí je určitě o Vánocích, kdy je ozdobena a osvětlena a budova senátu postavená ve stylu starého Říma, která nám připomene všude přítomné kořeny starého Řecka a Říma v Evropské kultuře. Nenechte si ujít ani spousty muzeí v muzejní čtvrti a večerní procházku ulicemi - Vídeň žije dlouho do noci a vždy se dá najít příjemné místo k posezení.

Z praktických rad bych doporučil jezdit městskou dopravou - autem je velký problém zaparkovat (jedině na placených parkovištích a ty jsou poměrně drahé) a připravit se na to, že Vídeň patří mezi evropskými hlavními městy k těm nejdražším. Občas je třeba počítat i s faktem, že texty jsou pouze německy - a to i v některých muzeích.

Podrobnosti naleznete na wiki.

Zvažte večerní procházku a pokud vám nevadí davy lidí, pak Vánoce - trhy jsou barevné a romantické (i když je to hlavně kšeft :-))

Vídeň z Chrámu sv. Štěpána
Vídeň z Chrámu sv. Štěpána
Zámek Belveder
Zámek Belveder - zahrady
budova parlamentu
Budova senátu
foto a text JN
Šťastnou cestu přeje Vlk  

5 nejbližších tipů

 1. Hofburg - historie Habsburské monarchie - vzdálenost: 0.7 km
 2. Schoenbrunn - Versailles ve Vídni - vzdálenost: 5.2 km
 3. Devín - za trochou histórie - vzdálenost: 45.1 km
 4. Socha s cylindrom v Bratislave - vzdálenost: 55.4 km
 5. Zimný večer v Bratislave - vzdálenost: 56.2 km

5 nejbližších ubytovacích zařízení

 1. Hotel Spirit (hotel) - vzdálenost: 56.3 km
 2. Apartmán U Nováků (penzion) - vzdálenost: 80.2 km
 3. Podhradí, Podhradí nad Dyjí (chata) - vzdálenost: 92.0 km
 4. rekreační dúm IVOLI (private) - vzdálenost: 95.5 km
 5. Autokempink Strážnice (kemp) - vzdálenost: 104.1 km
GPS poloha
 1. ,
  Klikněte na mapu pro přenesení polohy..


48°12'32.2416''N 16°22'21.4298''E GeoURL